Za nami tygodniowy pobyt w Krakowie w przepięknym Hotelu Unicus na ul. Świętego Marka 20. Mimo że od naszego wyjazdu upłynęło już trochę czasu, pozostały w nas wciąż żywe wspomnienia.

Czworo naszych dzieci wraz z opiekunami skorzystało z zaproszenia Pana Leszka Mięczkowskiego, który kolejny rok nie zapomniał o dzieciach z Korczaka. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Leszkowi oraz całemu personelowi Hotelu, gdyż dzięki Wam wakacje w Krakowie były bogate w niezapomniane wrażenia: poznaliśmy to piękne miasto, spędziliśmy tydzień w cudownym miejscu, gdzie warunki noclegowe były luksusowe, a jedzonko serwowane w restauracji hotelowej przepyszne.. A co robiliśmy w Krakowie?

Codziennie spacerowaliśmy po Rynku Głównym korzystając z atmosfery starego grodu Kraka. Odwiedziliśmy Galerię Figur Stalowych, ZOO krakowskie, Ogród Doświadczeń im Stanisława Lema, Muzeum Lotnictwa i Muzeum Figur Woskowych,  zwiedziliśmy Wawel (oczywiście przywitaliśmy się też ze smokiem i zaznaczamy nikt z nas się go nie bał ;). Na naszych podróżników czekały również takie atrakcje jak rejs statkiem Legenda, własnoręczne przygotowanie pizzy w Trattori Degusti oraz słodyczy w Ciuciu Cukierni

Polecamy wszystkim ten hotel, a poniżej trochę naszych wspomnień z Krakowa.

 


2019