Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni rozpoczął ferie zimowe 2016r. Dzieci obejrzały piękną sztukę Marii Kownackiej „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu gwoździku”. Przy okazji mieliśmy możliwość podziwiać widoki na trasie nowo oddanej PKMki.

Prawie codziennie kilkoro dzieci jeździło na łyżwach na lodowisku w pobliskiej Hali Olivia. Dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły skorzystać z tej atrakcji, co było dla nich niesamowitą frajdą.

Stałym elementem Naszych tegorocznych ferii stał się basen w pięknie położonym hotelu Różany Gaj w Gdyni Orłowo. Dzięki uprzejmości właścicieli hotelu mogliśmy pływać, bawić się w wodzie, a następnie zjeść pyszny posiłek w pięknym miejscu.

W drugim tygodniu ferii dzieci korzystały z sali gimnastycznej Szkoły Floretu, gdzie Panie trenerki prowadziły dla nich ciekawe zajęcia sportowe.

Kilkakrotnie odwiedziliśmy kino oglądając bajki: „Odlotowa Przygoda” oraz „Zwierzogród”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom dzięki, którym te ferie, pomimo braku śniegu wypełnione były atrakcjami. Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka „Kochaj i dawaj przykład” za zasponsorowanie naszych wyjść do teatru oraz kina. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Floretu za nieodpłatne udostępnienie Sali gimnastycznej. Dyrekcji lodowiska za możliwość nieodpłatnego korzystania z lodowiska, a właścicielom oraz pracownikom Różanego Gaju za niezapomniane chwile spędzone w hotelu.