Pomimo braku śniegu ferie tegoroczne zaliczamy do bardzo udanych.

Było intensywnie i bardzo atrakcyjnie. Dziękujemy wszystkim sponsorom, wszystkim instytucjom, przedsiębiorcom, firmom, którzy byli sponsorem wejść, biletów. Dzięki temu dużo atrakcji mogliśmy dzieciom zapewnić. Nasze dzieci mogły aktywnie odpocząć od obowiązków szkolnych. A co robiliśmy ....

W pierwszym tygodniu ferii była zabawa, ale też i nauka. Byliśmy dwukrotnie w kinie w Multikinie na bajce "Tajni fajni" i w kinie Helios w Alfa Centrum na "Doktor Dolittle". Na placu zabaw Playground Arena, na stadionie Energa spędziliśmy kilka intensywnych godzin. Dowiedzieliśmy się dużo o mieszkańcach mórz i oceanów po spotkaniu w Akwarium Gdyńskim z rybami, płazami, gadami z różnych zakątków naszej Ziemi. Mogliśmy również nieodpłatnie wjechać na 32 pięto w Olivia Star, gdzie z wysokości 130 metrów nad ziemią oglądaliśmy okolice naszego Domu, ale również całego Trójmiasta dzięki pięknej pogody, która zapewniła nam niesamowitą widoczność.

Drugi tydzień ferii to kolejne atrakcyjne wyjścia poza teren Placówki. Dzieci były w Hevelianum gdzie obejrzały wystawy "Z energią" i "Dookoła świata", w Klockowni budując różne konstrukcje z klocków, a także w Ośrodku Kultury Morskiej na zajęciach "Zróbmy sobie zimę". Wybrały się do Pizzerii Dominium, gdzie zjadły przepyszną pizzę. W Domu dzieci odwiedził Tetr Klapa z przedstawieniem "Byczek Fernando". Ich występ to prezent od Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład". Fundacja również zorganizowała bal karnawałowy, który odbył się Focus Hotel Premium. Na balu razem z naszymi dziećmi bawiły się dzieci z rodzin zastępczych - nasi dawni podopieczni. Zabawa była bardzo udana, a jedzenie pyszne.

Nadszedł czas na powrót do codziennych obowiązków ....

2020