Grupa uczestników i organizatorów festynu "Księżniczki i rycerze"

Dnia 22.04.2017 w hali Gedania odbył się festyn, którego tematyką byli "Rycerze i Księżniczki". Goście zostali przyjęci w prawdziwie królewski sposób. Król, Dobry Smok i damy dworu przywitali Dzieci z otwartymi ramionami i opowiedzieli o tym co będą robić na turnieju rycerskim. Po chwili przyszedł Posłaniec, który przyniósł złe wieści. Porwano Księżniczkę! Wszyscy się bardzo zmartwili, ale mając takich pomocników Król, Smok, damy i poddani rozpogodzili się, bo Dzieci powiedziały, że pomogą pokonać Złego Smoka i uwolnią Księżniczkę. Rozpoczął się Turniej Rycerski!

Dzieci przeszły do serii zajęć ogólnorozwojowych, plastycznych, integracyjnych. Były zabawy z chustą animacyjną, szukanie skarbów, karmienie smoka, wyścigi ze smoczymi jajkami na łyżce. Dzieci mogły również zaprojektować swój własny herb rycerski. Za każdy etap zadania dzielni uczestnicy dostawali pieczątkę na swoją mapę.

Po serii zajęć z Turnieju Rycerskiego przyszedł czas na pokonanie Złego Smoka, co nie było łatwe, ale dzięki takim pomocnikom poszło bardzo szybko. Uwolniono Księżniczkę! Król z tej okazji zarządził zabawę! Najpierw był pokaz baniek mydlanych i skręcania balonów. Po krótkim zaprezentowaniu przez damy dworu, dzieci mogły spróbować robić bańki samodzielnie.  Balony też cieszyły się powodzeniem. Następnie przyszedł czas na pokaz alchemiczny. Pan Czarodziej pokazywał jak mogą zmieniać się kolory, jak różne substancje reagują po odpowiednim zaklęciu. Dzieci pomagały czarować i uważnie obserwowały wszystko, co się dzieje na magicznym stole.

Na koniec zabawy nadeszła bardzo uroczysta chwila. Za uratowanie Księżniczki, Król podczas poważnej ceremonii nadał tytuły szlacheckie Dzieciom. Dziewczynki otrzymały królewskie nakrycie głowy z welonem i różdżkę, zaś chłopcy hełmy oraz miecze i stali się rycerzami.

Organizatorom imprezy: Leo Gdańsk Artus, Leo Club Wrocław i Naukowemu Kołu Logopedów składamy najserdeczniejsze podziękowania.