Trzy tygodnie lipca za nami, a chcemy Wam powiedzieć, że były to cudownie spędzony czas. Pracownicy Domu Korczaka nieustannie starają się, aby ten czas wakacyjny dla dzieci był niezapomniany i pełen wrażeń. Pomiędzy czerwcowym pobytem w Płaczewie, a sierpniowymi wyjazdami do Krakowa, Warzenka i Zakopanego dzieci zwiedzają Gdańsk i okolice Gdańska - te bliższe i te troszkę dalsze.

W lipcu nasze dzieci odwiedziły Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie mogły zobaczyć z bliska pojazdy szynowe i dowiedzieć się ciekawostek na temat historii kolejnictwa.
W pewien deszczowy dzień dzieci wybrały się do Domu Czekolady w Galerii Bałtyckiej, gdzie kawiarnia ugościła nas przepysznymi deserami. https://www.facebook.com/DomCzekolady/
Inny lipcowy dzień Kino Helios w Alfa Centrum Gdańsk zaprosiło nas na seans "Sekretne życie zwierząt domowych 2" - kolejny raz Kino Helios zasponsorowało nam bilety za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, gdyż bardzo lubimy ich odwiedzać, aby móc oglądać nowinki kinowe na dużym ekranie. https://www.facebook.com/pages/Kino-Helios-Alfa-Centrum-Gda%C5%84sk/1074577172696579
Wybraliśmy się również do Opery Bałtyckiej, gdzie dzieci na zaproszenie Opery mogły wysłuchać i obejrzeć spektakl "Pomposa i Pomposo". Dziękujemy kierownictwu Opery za umożliwienie spotkania się ze sztuką w Państwa murach. https://www.facebook.com/OperaBaltycka/
Muzyka nie tylko była obecne w te wakacje dzięki Operze Bałtyckiej, ale również dzięki Panu Arnaudowi Kamińskiemu, który odwiedził nas ze swoimi skrzypcami w ramach VIII Euro Chamber Music Festival Gdańsk. Dzięki jego wizycie dzieci, które na co dzień nie mają za dużo możliwości opuszczenia Domu ze względu na swoją niepełnosprawność, mogły przenieść się w piękny świat muzyki. Mogły nie tylko wysłuchać koncertu, ale również dotknąć strun, pudła oraz smyczka. Niektóre dzieci - te bardziej ciekawe mogły spróbować zagrać na skrzypcach koncert dla pozostałych dzieci z widowni ;)
Opowiadając Wam o naszych pierwszych trzech tygodniach lipcach nie możemy zapomnieć o wizycie w Dinoparku w Malborku. Niezawodna Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" zakupiła bilety na pociąg i bilety wstępu i dzieci poszły odwiedzić prehistoryczne gady. Atrakcji w tym miejscu jest co niemiara więc cały dzień - trochę deszczowy, spędziliśmy na oglądaniu smoków i dinozaurów, głaskaniu zwierząt mieszkających na terenie dinoparku w mini ZOO, wspinaniu się w parku linowym oraz zajadaniu smakołyków w restauracjach. Było pysznie i wesoło.
Nie chcąc Was już dłużej zanudzać powiemy tylko, że tych wycieczek bliższych m.in do ZOO, parku oliwskiego, do Gdańska Głównego, na plażę, było co bez liku. A poniżej kilka zdjęć wakacyjnych :)

 

 

2019