Dzieci z Domu im. J. Korczaka mają różne talenty. Wśród nich są bardzo utalentowani mali aktorzy. Dlatego w naszym Domu przygotowujemy spektakle teatralne i jak mamy możliwość pokazujemy je szerszej publiczności. W drugiej połowie roku zaangażowaliśmy nasze utalentowane dzieci w spektaklu "American Dream", którego autorką scenariusza, reżyserem a także towarzyszem naszych wszystkich scenicznych występów jest Pani Karina Kocieniewska.

Przygotowaniom do przedstawienia poświęciliśmy dużo czasu, dlatego cieszymy się że jesienią udało nam się wystąpić na dwóch przeglądach teatralnych, gdzie mogliśmy pokazać nasze umiejętności szerszej publiczności

18 września wystąpiliśmy na XVII Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Na deski teatralne weszło 4 naszych podopiecznych oraz 2 opiekunów. Trud naszych aktorów został doceniony przez jurorów: otrzymaliśmy wyróżnienie oraz wspaniałe nagrody.

W niedzielę - 20 października  kolejny raz nasi mali aktorzy stanęli na deskach teatralnych. Tym razem pojechaliśmy do Morąga, gdzie odbywał się Festiwal Sztuk Teatralnych Placówek Kształcenia Specjalnego "GRIMLANDIA". Mali aktorzy oraz ich opiekunowie wypadli jak zawsze rewelacyjnie. Zdobyli kolejną nagrodę - dyplom oraz bezprzewodowy głośnik.

Oby takich festiwali było jak najwięcej. Dzieci mogą nie tylko pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz ogromem pracy włożonej w przedstawienie, ale również poznać aktorów z innych placówek, obejrzeć inne świetne wystąpienia.

2019