Od 2 do 6 sierpnia dziewięcioro dzieci odpoczywało wraz z opiekunami w samym sercu Kaszub niedaleko Kościerzyny w Stawiskach. Pogoda była przepiękna, czas spędzali na leśnych wędrówkach, kąpielach w jeziorze i zabawach na świeżym powietrzu. Dzieci odwiedzili nasi przyjaciele na motorach sprawiając im ogromną radość, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Pani Leśnik, która przeprowadziła interesującą lekcję przyrodniczą:)

Wakacji magiczny czar trwa ....codziennie wychodzimy na spacery.  Bardzo lubimy chodzić do Zoo, spacerujemy po Starówce zajadając pyszne lody. Byliśmy na Westerplatte,  w Lemur Park, w Parku Gigantów, w Parku Miniatur, w prehistorycznym Grodzisku, w Starej Papierni w Łapinie, odwiedziły nas Alpaki oraz Strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej z ul. Beniowskiego z Gdańska.

W lipcu dwanaścioro dzieci przebywało wraz z wychowawcami na zorganizowanym wyjeździe w hotelu "Beskidzki Raju" w Stryszawie. Były długie spacery, kąpiele w hotelowym basenie, gra w kręgle, zabawy ze zwierzętami w mini zoo, zdobywanie małych szczytów, odwiedziny Wadowic, wizyta w Zootorlandzie gdzie dzieci podziwiały prehistoryczne ogromne gady zgromadzone w Parku dinozaurów, spacerowały po Parku Mitologii, podziwiały owady w Parku Owadów i wesoło spędziły czas w Lunaparku. Zwiedzały również  "Mały Wawel" w Suchej Beskidzkiej" i malowały drewniane zabawki w Centrum Drewnianej Zabawki. Wyjazd i atrakcje sponsorowała @Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" :).

 

 

 

 

Przez cały miesiąc marzec dzieci przygotowywały się do Świąt. Na zajęciach plastycznych robiły palemki, kurczaczki, baranki, przepiękne stroiki świąteczne. W sobotę Wielkanocną delegacja dzieci poszła poświęcić koszyczek wielkanocny, a w niedziele wszyscy zasiedli do wspólnego pysznego śniadania. Po śniadaniu dzieci szukały w ogrodzie Zajączka, który sprytnie pochował wielkanocne jajeczka.