Dzięki gościnności właściciela sieci hoteli Dobry Hotel - Panu Leszkowi Mięczkowskiemu ośmioro dzieci wraz z wychowawcami spędziło 7 dni w Krakowie
w hotelu Unicus. Bardzo dziękujemy za troskliwą opiekę i organizację wycieczek. Zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa, Muzeum Figur Woskowych, Klockolandię, krakowskie Zoo,  Wawel. Dzieci odwiedziły  Smoka, spacerowały po krakowskim Rynku, miały przejażdżkę Meleksem po Krakowie , a także płynęły stateczkiem podziwiając piękne okolice.

Dziękujemy również Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za zapewnienie transportu do i z Krakowa, a firmie kurierskiej UPS za dostarczenie i odebranie  walizek:):)

 

Dwa tygodnie wakacji już za nami.  Dzieci codziennie wędrują po okolicy zdobywając swoje własne szczyty, poznając okolice oraz zwiedzając muzea. Ostatnio wdrapały się na Górę Gradową skąd rozlega się piękny widok na panoramę Gdańska. Odwiedziły Muzeum Bursztynu, Muzeum Etnograficzne, Narodowe Muzeum Morskie oraz Sołdka. Były w Zoo i spacerowały po Starówce.

III tura wyprawy do Zakopanego już za nami. Tym razem dzieci dzielnie pokonały szlak nad Morskie Oko, były na spływie Dunajcem, wjechały kolejką na Gubałówkę, spacerowały po Krupówkach, jechały wyciągiem krzesełkowym, odwiedziły Sanktuarium na Krzeptówkach i Kościólek na Wiktorówce oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Za wszystkie atrakcje dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład", a właścicielowi sieci hoteli Dobry Hotel Mięczkowski Sp.Komandytowa za możliwość spędzenia czasu w Hotelu Aquarion w Zakopanem.

W piątek odbył się festyn rodzinny w ogrodzie Domu dla naszych dzieci i dzieci z rodzin zastępczych Dziękujemy rodzinkom za przyjazd i miło spędzony czas na zabawie, wolontariuszom za ich obecność i pomoc, naszym przyjaciołom z Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe za bony podarunkowe do Decathlon-u oraz za przejażdżki motorowe, a Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za oprawę muzyczna i prowadzącego zabawę - "clowna Olafa".

W czwartkowe przedpołudnie dzięki zaangażowaniu młodzieży klasy II B z II Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska przy współudziale naszych wychowawców 17 dzieci mogło iść na spacer.  Dziękujemy młodzieży i wychowawczyni Pani Ewie Marzjan-Jeleńskiej za ten wspaniały gest dobroci.

W dniu 13 czerwca  z wielkim gwizdem i świstem na teren Domu wjechała kolorowa kolejka, która zabrała dzieci na przejażdżkę  po Uniwersytecie Gdańskim. Była to wielka przygoda dla dzieci, które wygodnie siedziały sobie w wagonikach kolejki i  z zainteresowaniem obserwowały mijany świat. Z radością machały do wszystkich przechodniów. Dziękujemy Panu Stanisławowi Dominiak za te chwile radości.

Za nami już dwa wyjazdy do Zakopanego. Dzieci były na Gubałówce, na Wielkiej Krokwi, w Dolinie Kościeliska, na Rusinowej Polanie, w  Rabkolandi w Rabce Zdroju. Wjechały kolejką linowa na Kasprowy Wierch, były na spływie Dunajcem.  Korzystały z basenów przy hotelu, odwiedziły również gospodarstwo agroturystyczne Pani Agnieszki Mrugała w Białym Dunajcu.  Było fantastycznie.
Dzieci wróciły  radosne i pełne nowych wrażeń. Dziękujemy właścicielowi sieci hoteli Dobry Hotel Mięczkowski Sp.Komandytowa za możliwość spędzenia czasu w Hotel Aquarion w Zakopanem,
a Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za sfinansowanie dodatkowych atrakcji
w Zakopanem.


Pięcioro najstarszych chłopców skorzystało z zaproszenia Pana Dyrektora Muzeum
II Wojny Światowej w Gdańsku i zjadło pyszne śniadanie.
Pozostałe dzieci wzięły udział w leśnym pikniku zorganizowanym przez wychowawców.
Dziękujemy Gdańska Fundacja Korczaka za wyśmienity poczęstunek.
Po powrocie na wszystkie dzieci czekały wspaniałe prezenty,
za które dziękujemy rodzicom i dzieciom z Przedszkola Piotruś Pan.
Dziękujemy również lodziarni Grycan z Alfy Centrum za zaproszenie  dzieci na lody.

W dniu 17 maja nasze "Korczakowskie Skrzaty" wystąpiły na XXV Jubileuszowym Kwidzyńskim Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego.
Tym razem wystąpili aktorzy z grupy Skowronków z przedstawieniem "Kaczka dziwaczka". Nowa aranżacja utworu, wspaniała gra aktorów, a w szczególności "Kaczki dziwaczki" w roli której, wystąpił Kacper, piękna scenografia i oprawa muzyczna, sprawiły że z widowni rozbrzmiały długie i gromkie brawa. Kacper i Marcel, który wystapił w roli narratora i listonosza otrzymali wyróżnienie w kategorii "Najlepsze osobowości aktorskie". Dziękujemy Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za sfinansowanie nam autokaru, który zawiózł nas na forum oraz za pyszne lody.

Tegoroczne ferie za nami. Dzieci miały zapewnione moc atrakcji. Codziennie wychowawcy organizowali ciekawe wyjścia poza teren domu. Dzieci bawiły się w Loopys wolrd, w sali zabaw homolulu, były wyjścia na lodowisko, do centrum hevelianum, do centrum nauki eksperyment gdzie dzieci z coraz większym zainteresowaniem poznawały otaczający je świat. Byliśmy w papugarni, w Narodowym Muzeum Morskim. Nie zabrakło wyjść do kina i Mc.Donald's. Udało się nam również ulepić bałwana i zorganizować kulig z ogniskiem, a także mieliśmy prawdziwą noc filmową.

5 lutego dzieci z Domu im. J.Korczaka RPOT bawiły się na balu przebierańców wraz z dziećmi z rodzin zastępczych oraz dziećmi naszych pracowników. Wszyscy mieli piękne i ciekawe stroje. Były postacie z bajek: Czerwony Kapturek, księżniczki, rycerze, Pszczółka Maja, słonik Hefalump i wiele innych
Jak zawsze panowała radosna atmosfera. Dużo dobrej zabawy i śmiechu zapewniły dzieciom clowny, a także niezawodni prowadzący - bracia Stawiccy. Dziękujemy właścicielowi Best Western Plus Arkon Park Hotel za udostępnienie sali i pyszny poczęstunek, Panu Marianowi Sieńkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu balu,
a Gdańska Fundacja Korczaka za sfinansowanie "wodzirejów", a wszystkim miłym gościom za przybycie i wspólną zabawę.