Nasz Dom wzbogacił się o nowe łóżka dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Można powiedzieć, że to prawdziwe mercedesy wśród łóżek 🙂 Dziękujemy Lions Club Gedania za zakup wspaniałych, specjalistycznych łóżeczek, dzięki którym zadbaliśmy przede wszystkim o komfort dzieci ale także i ich opiekunów. Serdecznie dziękujemy.

 

W dniu 01.03.2019r w Naszym Domu wysłuchaliśmy cudownego koncertu w wykonaniu wiolonczelistki ze Szkoły Muzycznej w Gdańsku - Pani Agnieszki Kaszuba. Jak widać na załączonych zdjęciach nie obyło się bez zajęć praktycznych😄

 

Ferie zakończyliśmy wielkim balem przebierańców. Chyba warto powiedzieć, że bawili się z nami koledzy i koleżanki mieszkający ze swoimi rodzinami zastępczymi. Miło było ich spotkać i wspólnie potańczyć. Zabawa była przednia😃 a wszystko to dzięki Gdańskiej Fundacji Korczaka ,,Kochaj i dawaj przykład”, która we współpracy z Domem zorganizowała Bal. Do zobaczenia za rok :)

Pożegnaliśmy niestety już ferie ale niezapomniane wspomnienia pozostały. Wystarczy powiedzieć, że nie nudziliśmy się w ciągu tych ostatnich 2 tygodni lutego. Było dużo zabawy, trochę relaksu i ciut nauki 😉 Odbyliśmy podróż po morzach i oceanach w Akwarium Gdyńskim, poeksperymentowaliśmy w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni i Centrum Hewelianum w Gdańsku, wyszaleliśmy się na placu zabaw Honolulu i w Playground Arena, ,,dotknęliśmy” kultury w Teatrze Muzycznym, dobrze się bawiliśmy w kinie i Muzeum Starych Samochodów a na wystawie kotów podziwialiśmy ...oczywiście piękne koty.

12 grudnia  odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne. Na tą uroczystość przybyli  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Pani Agnieszka Kapała-Sokalska - Członek Zarządu, Pani Katarzyna Weremko - Dyrektor ROPS i Pani Agnieszka Zabłocka Z-ca Dyrektora ROPS, księdza Proboszcza Mirosława Parackiego, naszych wieloletnich sponsorów i wolontariuszy. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem. Panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Oprawę muzyczną zapewnił nam młodzieżowy chór "Scherzi Musicali" z XIX LO.  Wspaniałe prezenty rozdał Mikołaj ze swoim pomocnikiem Elfem.

Grupa Raczków przygotowała piękne przedstawienie o świętym Mikołaju. Była cudowna scenofgrafia i przepiękna gra aktorska. Dzieci były jak zaczarowane. Opowieść ta przeniosła nas w zaczarowany świat .... Magia Świat trwa.

Z okazji Mikołajek w niedziele 2 grudnia jak co roku odwiedzili nas "Mikołaje na motocyklach" obdarowując dzieci prezentami. Dziękujemy Trójmiejskiemu Stowarzyszeniu Motocyklowemu za pamięć:)

6 grudnia Fundacja Child & Family zorganizowała wspaniałą imprezę mikołajkową. Były tańce, konkursy, zabawy z Clownem, pokaz baniek oraz   św. Mikołaj z prezentami.

Święta Bożego Narodzenia wprawdzie dopiero za dwa miesiące, ale są ludzie, którzy o nich pamiętają wcześniej. Chcemy pochwalić się bliższą znajomością z takimi "Mikołajami", którzy pragną wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które ten szczególny czas spędzają w domach dziecka. Mikołaje nasi to osoby tworzące grupę "Darzyć uśmiechem". Jest to organizacja charytatywna, której siedziba znajduje się w Rotterdamie, a która zrzesza ludzi o Wielkich Sercach. Ich misją jest pomoc dzieciom z domów dziecka w Polsce. Wiadomo, że Mikołaj potrzebuje czasu na zrobienie i zapakowanie prezentów dla wszystkich dzieci, tak i nasi Mikołaje rozpoczęli już przygotowania świąteczne. W tym roku Dom im. J. Korczaka znalazł się na liście placówek, którym grupa "Darzyć uśmiechem" przygotują upominki.

Wszystkie osoby, którzy bliżej pragną poznać tę organizację zapraszamy na ich stronę na Facebooku

https://www.facebook.com/darzycusmiechem/

Niech Duch Świąt Bożego Narodzenia zawita również w Waszych Domach i Sercach. Wszystkie osoby, które chcą umilić Naszym Dzieciom ten czas, przygotować dla nich jakąś niespodziankę zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy zawsze otwarci na każdą sugestię, formę aktywności. Jeśli chcecie pomóc, a nie macie pomysłu jak, również kontaktujcie się z nami. Wierzymy, że razem uda nam się wprowadzić Magię Świąt do Domu Korczaka.

W piątek na pożegnanie lata i wakacji Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład' zorganizowała wycieczkę do Parku Rozrywki w Grudziądzu. Wycieczka była rewelacyjna, dzieci wróciły zachwycone. Zwiedziły min: mini zoo z milusińskimi zwierzakami, podziwiały prehistoryczny park z dinozaurami przeżyły niesamowitą przygodę w miasteczku westernowym rodem z Dzikiego Zachodu oraz przez chwilę przeniosły się w świat bajek podziwiając swoich baśniowych bohaterów, zwiedzając chatkę na kurzej łapce i mieszkanko krasnoludków.
Dziękujemy wolontariuszom za udział w wycieczce i za wsparcie wakacyjne:):

27 sierpnia w Domu odbyło się kolejne wielkie świętowanie. Gdańska Fundacja Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" zakupiła nowy 9 osobowy samochód marki FORD TRANSIT do przewozu naszych dzieci. Dzięki akcji Radio Gdańsk S.A.,po której słuchacze wpłacali środki finansowe na zakup samochodu, dofinansowaniu z Fundacja Grupy PERN,  środkom własnym Fundacji, a także wielkiej zbiórce nakrętek, udało się zrealizować tak wielki cel. Wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia w imieniu dzieci  bardzo serdecznie dziękujemy:):)

Dzięki gościnności właściciela sieci hoteli Dobry Hotel - Panu Leszkowi Mięczkowskiemu ośmioro dzieci wraz z wychowawcami spędziło 7 dni w Krakowie
w hotelu Unicus. Bardzo dziękujemy za troskliwą opiekę i organizację wycieczek. Zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa, Muzeum Figur Woskowych, Klockolandię, krakowskie Zoo,  Wawel. Dzieci odwiedziły  Smoka, spacerowały po krakowskim Rynku, miały przejażdżkę Meleksem po Krakowie , a także płynęły stateczkiem podziwiając piękne okolice.

Dziękujemy również Gdańskiej Fundacji Korczaka "Kochaj i dawaj przykład" za zapewnienie transportu do i z Krakowa, a firmie kurierskiej UPS za dostarczenie i odebranie  walizek:):)